Interesuje Cię darmowe sprawdzenie VIN Scania? Skorzystaj z naszego narzędzia i rozkoduj VIN. Od ręki poznaj całą historię pojazdu. Darmowe sprawdzenie VIN Scania pozwoli nam na sprawdzenie wszelkich informacji dotyczących pojazdu. Są to tak istotne dane jak historia pojazdu, dodatki, kolor oraz jego pochodzenie. W starszych samochodach, był wytłoczony na ramie lub karoserii pojazdu. Dokładne miejsce numeru VIN w danym modelu możesz znaleźć na stronie www.numervin.com.

Darmowe sprawdzenie VIN Scania- wypełnij formularz

Planujesz zakup pojazdu marki Scania? Poznaj jego historie wpisując poniżej numer VIN:

Raport jest niezbędną pomocą przy sprawdzeniu używanego auta Scania.  Informacje wchodzące w jego skład stanowią podstawowe zestawienie danych niezbędnych do poznania jego historii. Wszystkie informacje zawarte w raporcie są nieodzownym elementem sprawdzenia auta. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem informacji dostępnym na raporcie autoDNA.

  • Sprawdzenie baz skradzionych pojazdów
  • Dane techniczne pojazdu
  • Informacje o poprzednich wskazaniach licznika przebiegu
  • Informacje o ewentualnych kolizjach i wypadkach
  • Archiwalne zdjęcia pojazdu
  • Przeznaczenie pojazdu
  • Usterki fabryczne auta

Scania – historia marki

Przedsiębiorstwo zostało założone przez Gustafa Eriksona w Malmö w 1891 roku pod nazwą Vagnfabriksaktiebolaget i Södertälj. Czyli w języku polskim Fabryka Wagonów w Södertälje w skrócie Vabis zajmująca się produkcją wagonów kolejowych.

W 1900 roku w Malmö została założona fabryka Maskinfabriksaktiebolaget Scania (pol. – Fabryka maszyn Sp. z o.o. w Skåne), która miała produkować rowery. Wkrótce Scania rozpoczęła także produkcję samochodów osobowych i ciężarowych. W 1902 roku rozpoczęto produkcję samochodów ciężarowych. W 1911 roku w wyniku połączenia przedsiębiorstwa z koncernem motoryzacyjnym Vagnsfabriks Aktiebolaget powstało przedsiębiorstwo o nazwie AB Scania-Vabis. W 1935 roku firma Scania została głównym przedstawicielem marki Volkswagen na rynku szwedzkim, a rok później wprowadziła na rynek pierwszy własny silnik wysokoprężny. W latach 50. rozpoczęto tworzenie sieci sprzedaży i serwisowej w Europie. W 1957 roku rozpoczęto produkcję samochodów ciężarowych w Brazylii.

W 1969 roku Scania połączyła się ze szwedzkim producentem samochodów osobowych (oddział motoryzacyjny producenta maszyn lotniczych – Saab) – SAAB nosząc do rozwodu w 1995 roku nazwę Saab-Scania. W wyniku współpracy obie marki opracowały wspólne logo z gryfem z którego po rozwodzie w 1995 roku zniknęła nazwa Saab-Scania, a pojawiła się własna nazwa każdej z marek. Kiedy w 1995 roku koncerny rozdzieliły się, część produkująca pojazdy użytkowe otrzymała nazwę Scania AB.

Nadal zastanawiasz się gdzie jest VIN w Scania?

Konkretne modele znajdziesz korzystając z wyszukiwarki na stornie głównej naszego serwisu.